Programy, w których uczestniczy szkoła.
Zespół Szkół im. Ks. Wawrzyńca Bochenka w Czeszowie od kilku lat uczestniczy w projektach finansowanych ze środków unijnych.
Jednym z projektów jest – „Pracownia przyrodnicza w każdej gminie” – program Regionalnego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki w latach 2007-2013 dla Województwa Dolnośląskiego.
Dzięki udziałowi w projekcie szkoła wzbogaciła swoją bazę dydaktyczną o zestawy komputerowe, tablicę interaktywną, projektor, zestawy do eksperymentu uczniowskiego w ramach bloku przedmiotowego matematyczno-przyrodniczego w klasach IV-VI szkół podstawowych .- na kwotę 155056,00 . Tej klasy sprzęt sprawił że lekcje w szkole odbywają się na wysokim poziomie. Uczniowie przeprowadzają w pracowni doświadczenia przewidziane w programie nauczania przyrody, matematyki i informatyki. W sposób ciekawy i innowatorski mogą rozwijać swoje zainteresowania.
Kolejnym projektem, w którym uczestniczy Szkoła Podstawowa i Publiczne Gimnazjum w Czeszowie jest projekt: „Dolnośląska szkoła liderem projakościowych zmian w polskim systemie edukacji” realizowany w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Celem projektu jest wyrównanie szans edukacyjnych uczniów o utrudnionym dostępie do edukacji, zmniejszenie różnic w jakości usług edukacyjnych, wspieranie indywidualnych zainteresowań i zdolności każdego ucznia poprzez realizacje programu rozwojowego szkoły na zajęciach pozalekcyjnych i pozaszkolnych.
W ramach projektu odbywały się w roku szkolnym 2010/2011 i do listopada roku szkolnego 2011-2012 :
Zajęcia pozalekcyjne z informatyki, matematyki, przyrody. tutoringu w Szkole Podstawowej
Zajecia pozalekcyjne z informatyki, matematyki, chemii, WF, tutoringu w Publicznym Gimnazjum.
Uczniowie obu szkół skorzystali z wyjazdów
Wycieczki:1- dwudniowa, 2-jednodniowe, 2 wyjazdy do multicentrum w Jaworze – SP i Gim.
Młodzi, wykształceni, nowocześni – projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach.
W ramach tego projektu uczniowie Publicznego Gimnazjum mogli skorzystać z zajęć pozalekcyjnych rozwijających i wyrównawczych: komputerowych, matematyczno-przyrodniczych, fizyki, chemii, języka angielskiego, wsparcia psychologicznego i logopedii. A szkoła wzbogaciła się o kolejną tablicę interaktywną.
Uczniowie szkoły podstawowej uczestniczą również w innych programach dofinansowywanych ze środków unijnych takich jak: program „Owoce w szkole” i „Szklanka Mleka”. Programem „Owoce w szkole” objęci są uczniowie klas I – III. Natomiast programem „Szklanka mleka” wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej. Głównym celem programu jest trwała zmiana nawyków żywieniowych dzieci poprzez zwiększenie udziału owoców, warzyw, mleka i przetworów mlecznych w ich codziennej diecie oraz propagowanie zdrowego odżywiania poprzez działania towarzyszące o charakterze edukacyjnym realizowane w szkołach podstawowych.
Najnowsze komentarze