GŁOSUJ NA NASZĄ STRONĘ !!!!!!
Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów ogłosiło ogólnopolski konkurs na stronę internetową „SOŁECTW@ w sieci”.
Z przyjemnością informujemy, że nasza strona została zgłoszona do tego konkursu.
Od dzisiaj startuje plebiscyt na nagrodę publiczności. Jego celem jest wyłonienie administratora wiejskiej strony internetowej, która wykaże się największą sprawnością w kwestii mobilizacji swojej społeczności lokalnej oraz promocji zarządzanej przez siebie witryny.
Głosy można oddawać przez 7 dni czyli do 26 czerwca 2014 do godziny 23:59.
więcej na:http: http://konkurs.kss.org.pl/ds2014.php
W dobie szeroko rozumianej cyfryzacji życia codziennego i publicznego, coraz więcej sołectw dostrzega możliwości jakie daje im Internet. Lokalne społeczności tworzą strony internetowe, rzadko kanały YouTUBE, a jeszcze rzadziej prowadzą blogi i newslettery. Samorządy rozszerzają funkcjonalność swoich stron internetowych nie tylko poprzez E-urząd, ale także możliwość kontaktu z wójtem, czy też platformy do konsultacji społecznych. Niestety tylko nieco ponad połowa mieszkańców polskiej wsi ma do tych rozwiązań techniczny dostęp, a jeszcze mniejszy odsetek potrafi z nich korzystać.
Dlatego Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów postanowiło ogłosić ogólnopolski konkurs „SOŁECTW@ w sieci”, który poprzez promocję dobrych praktyk będzie zachęcał liderów społeczności wiejskich do aktywizacji w cyberprzestrzeni. Inicjatywa ta jest organizowana wraz z Europejskim Funduszem Rozwoju Wsi Polskiej oraz pod patronatem Ministra Administracji i Cyfryzacji Michała Boniego. Jury będzie oceniać strony internetowe pod kątem ich funkcjonalności, popularności oraz interaktywności z mieszkańcami polskiej wsi. Szczegóły dotyczące kryteriów oceny znajdują się w regulaminie konkursu.
Sołectwo w XXI wieku
Zgodnie z badaniami na wsi blisko 59% gospodarstw domowych ma komputer, a prawie 52% dostęp do Internetu – o połowę mniej niż w dużych miastach. W dobie szeroko rozumianej cyfryzacji życia codziennego i publicznego, coraz więcej sołectw dostrzega możliwości jakie daje im Internet. Lokalne społeczności tworzą strony internetowe, rzadko kanały YouTUBE, a jeszcze rzadziej prowadzą blogi i newslettery. Samorządy rozszerzają funkcjonalności swoich stron internetowych nie tylko o E-urząd, ale także możliwość kontaktu z Wójtem, czy też platformy do konsultacji społecznych. Niestety nieco ponad połowa mieszkańców polskiej wsi ma do tych rozwiązań techniczny dostęp, a jeszcze mniejszy odsetek potrafi z nich korzystać.Idea konkursu
więcej na: http://www.konkurs.kss.org.pl/
Najnowsze komentarze